Poznając nową osobę, największą uwagę skupia się na jej oczach. To właśnie one decydują w znacznej mierze o atrakcyjności. Spojrzenie ma wielką siłę, która potrafi zniewolić, wyrazić niezliczone emocje, a czasem chce się w nim zatonąć. Jakie znaczenie ma kolor oczu?

Czarne oczy

Jest to najrzadziej spotykany kolor oczu. Skutecznie przyciąga uwagę i wzbudza zaufanie. Nie dzieje się tak bez powodu. Osoby o czarnych oczach mają wyjątkową osobowość. Są niezwykle lojalne i zawsze biorą odpowiedzialność za swoje czyny. Ich ogromną zaletą jest również pracowitość i ambicja, choć czasem przekracza pewne granice.

Brązowe oczy

Taki kolor oczu ma większość ludzi na Ziemi. Osoby o brązowych tęczówkach nie potrzebują wiele do szczęścia. Są również doskonałymi rodzicami i opiekunami, ponieważ charakteryzują się wysoką kulturą osobistą i opiekuńczością. Mają ogromne serce i chętnie podążają za jego głosem, ignorując rozum, co potrafi wpędzić je w kłopoty.

Piwne oczy

Widząc człowieka o tym kolorze oczu, można być pewnym, że jest to osoba lubiąca przygody. Chociaż czasem wpadają w złość i potrzebują się rozładować, to z reguły są duszą towarzystwa, która nieustannie szuka doskonałej zabawy i sposobów na przełamanie rutyny.

Niebieskie oczy

Charyzmatyczne osoby o wysokiej inteligencji i zdolnościach analitycznych. W związkach niemal zawsze są wierni, a w życiu towarzyskim uchodzą za zabawnych i interesujących. Charakteryzują się ogromnym poziomem energii, przez co ciągle są w ruchu.

Zielone oczy

Osoby o zielonych oczach chcą czerpać z życia całymi garściami i nie oglądać się za siebie. Robią wszystko, o czym tylko marzą, a konsekwencjami przejmują się później. Są empatyczne, ale równie łatwo zarażają innych swoim nastrojem.

Szare oczy

Szare oczy wskazują na człowieka o dominującej osobowości. Taka osoba kieruje się rozumem i starannie analizuje świat, dzięki czemu jest doskonałym przywódcą. Potrafi panować nad swoimi emocjami i niestrudzenie dąży do celu tak długo, aż go osiągnie. Nie przejmuje się porażkami, bo zawsze wynosi z nich nowe doświadczenia.