Ludzie mówią: „Ze wszystkich krewnych szanuję tylko moją matkę”. Krewni i przyjaciele to bezwątpienia ludzie, którzy oczekują od ciebie tylko prawdy. Jednak ta otwartość nie zawsze oznacza, że będziesz bliżej, gdy w którymś z nich pojawi się zazdrość. Dlatego niektórych informacji nie powinno się udostępniać wszystkim.

1. Wynagrodzenie

To jest temat tabu. Nie zależnie od tego, czy zarabiasz dużo, czy mało, nie warto wspominać o kwocie. Podając konkretną kwotę, dajesz swoim bliskim powód do zazdrości albo kpin.

2. Długi

Jeśli masz jakieś pożyczki lub kredyty jasne jest, że cię to niepokoi. Ale nie powinnaś udostępniać tych informacji bliskim. Zamiast pomóc, możesz zostać osądzona.

3. Koszty

Każdy z nas ma określone potrzeby. Niezależnie od twoich zarobków, możesz wydawać pieniądze według własnego uznania. Nie każdy krewny lub przyjaciel cię zrozumie, jeśli mając płacę minimalną pozwolisz sobie na zamówienie homara i szampana.

4. Problemy

Zawsze gdy masz ochotę narzekać na swoje problemy, pamiętaj, że nikt się nimi nie przejmuje. Każdy je ma.

5. Uzależnienie

Nie ma ludzi bez wad. Dla jednych normą jest wypijanie co wieczór kieliszka wina, dla innych wypalenie kilku paczek papierosów dziennie. Nie musisz jeszcze bardziej denerwować ani przeszkadzać swoim bliskim, opowiadając im o swoich wadach.

6. Perspektywy

Czy obiecano ci, że jeśli będziesz tak ciężko pracować, otrzymasz awans do końca miesiąca? Nie informuj o tym wcześniej. Daj swoim bliskim możliwość cieszenia się efektem.

7. Plany zakupów

Chcesz kupić skuter? To świetnie, ale zatrzymaj tę informację tylko dla siebie. Planując coś kupić nie mów o tym swoim bliskim. Jest bardzo prawdopodobne, że nie będą cię wspierać.

8. Plany wakacyjne

Pracowałaś cały rok i już myślisz o odpoczynku? Jeśli myślisz, że powiesz wszystkim o tym, to wiedz, że będą ci zazdrościć.

9. Plany pracy

Masz dość rutyny? Jeśli chcesz zmienić pracę, zrób to po cichu. Krewni nie tylko zrujnują twoje plany, ale mogą również udzielić złej rady lub sprawić, że będziesz wątpić w swoją decyzję.

10. Plany na przyszłość

Są wielkie plany, które powinny żyć tylko w tobie. Aby je zrealizować nie trzeba o nich mówić. Trzeba zrobić wszystko aby je spełnić.