Od pewnego czasu znajomy lub nawet przyjaciel nie zachowuje się tak jak kiedyś? Zauważasz, że nie ma między Wami takiej samej więzi jak wcześniej? Bez wątpienia jednym z powodów takiej a nie innej sytuacji może być po prostu zmiana środowiska przez daną osobę. Dlatego nie osądzaj siebie o to, że nastąpiła taka a nie inna sytuacja. Ludzie często żyją swoim życiem, zupełnie nie zważając na innych, dlatego zaakceptuj to i żyj dalej.

Nie masz wpływu na osoby trzecie

Jako człowiek świadomy musisz wiedzieć, że osobiście nie masz wpływu na zachowanie osób trzecich. Możesz wpływać jedynie na to co Ty robisz i co sądzisz o innych ludziach. Dlatego pamiętaj, aby zawsze stawiać siebie na pierwszym miejscu. Zbyt mocny angaż w życie innych ludzi może spowodować, że po prostu z biegiem czasu pożałujemy tego. Inne osoby mogą np. „zlać nas” ze względu na stres w pracy i zmianę priorytetów. O komforcie psychicznym w stresującej pracy więcej przeczytamy w artykule na stronie goraco.pl. Im szybciej uświadomimy sobie, że straciliśmy zarówno czas, jak i wiele innych osobistych aktywów, które moglibyśmy spożytkować w znacznie lepszy sposób, tym lepiej.

Nie oglądaj się za siebie i zdanie innych osób

Koniec z tym! Od dzisiaj działaj dokładnie z tym, co w duszy Ci gra. Nie zważaj na opinie osób trzecich i po prostu działaj w taki sposób, jaki chcesz. Masz ochotę zrobić coś szalonego? Zaufaj mi, że pod koniec życia to właśnie ten dzień będziesz wspominać najlepiej. Pamiętaj, że rzeczy materialnych nie weźmiesz ze sobą do grobu. To nie znaczy, że nie masz podążać za swoimi aspiracjami. Musisz jednak odróżnić podstawy, a więc to, co dla Ciebie samego liczy się najbardziej. Mając swoje zasady na pewno łatwiej będzie podejmować ważne decyzje życiowe.