Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Koncerty Gongów i Mis


Koncert Gongów i Mis jest niezwykłą “kąpielą” w wibracji o leczniczych właściwościach.
Ta niezwykła forma generowania głębokich, wielotonowych dźwięków działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, wyzwalając duszę oraz harmonizując aurę.

Wibracje tych starożytnych, niezwykłych instrumentów działają na wielu poziomach (materialnym-cielesnym, mentalnym-układ nerwowy i umysł oraz duchowym). Oczyszczają pole energetyczne słuchacza
i poprawiają krążenie krwi i energii.  Wzmacniają odporność organizmu i przynoszą głęboki relaks dla umysłu. Budzą intuicję oraz ułatwiają dostęp wewnętrznej mądrości.

Na poziomie fizycznym, dźwięki gongów i mis pomagają przy takich dolegliwościach, jak:
napięciowe bóle głowy, migreny
bolesne miesiączki
problemy z zatokami
nawracające infekcje
wszelkie problemy zdrowotne wywołane stresem
choroby stawów i kręgosłupa (często wywołane chronicznym napięciem)
zaburzenia układu nerwowego (depresje, stany lękowe, nadpobudliwość, nerwice).

Na poziomie umysłu i duszy:
Dźwięki te głęboko relaksują, pogłębiają zrozumienie wszelkich zachodzących w nas procesów i przemian, harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych.
Jeśli popłyniemy za dźwiękiem, nie zagłębiając się w jego analizę (wyciszając umysł) - wejdziemy w stan głębokiej medytacji, otwierając się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenia.

Czyste, głęboko penetrujące fale dźwiękowe uzdrawiających gongów i mis, pozwolą ci uwolnić się od starych wzorców i zregenerować oraz zrównoważyć siebie. Muzyka ta działa na wszystkie warstwy ciała i energii, ponieważ fala dźwiękowa przenika bardzo głęboko (również do poziomu komórkowego). Ponieważ omija ona analityczny umysł - pozwala przejść od razu do sedna problemu, wspierając głębokie uzdrawianie.

Zobacz przykład gry na gongu:
https://www.youtube.com/watch?v=IUcnvQsDX-8


Każdy gong i każda misa, posiadają swoje własne, niepowtarzalne brzmienie (są to w większości instrumenty wielotonowe).  Zmieniają się również dźwięki, jaki wydają te instrumenty (szczególnie gong jest niezwykle bogaty w swoich wybrzmieniach), zależy to bowiem od bardzo wielu czynników (m.in. sposobu i siły uderzenia, kąta i techniki, a także energii grupy i tego, co pochodzi z przestrzeni Wyższych Ja uczestniczących w koncercie osób).
Jest to ważna informacja, ponieważ każdy koncert brzmi inaczej i przynosi różne doświadczenia dla uczestniczących w nim osób.

 

Spotkanie trwa około 60 minut, z czego sam koncert zajmuje około 45 minut.
W trakcie koncertu leżymy na karimatach. Konieczne jest również przykrycie ciała kocem, ponieważ w trakcie mogą się pojawić zmienne odczucia termiczne.
Na koncert zabierz wygodne, luźne i ciepłe ubranie oraz ciepłe skarpety. W jego trakcie zaleca się zdjąć zegarek, okulary, pasek. Telefony komórkowe muszą znajdować się poza główną salą, aby swoim niekorzystnym promieniowaniem nie zaburzać procesu regeneracji komórek, jaki ma miejsce w trakcie koncertu.

Po kąpieli w dźwięku Gongów i Mis warto pić dużo płynów (najlepiej naparów ziołowych), aby wspomóc proces oczyszczania jaki uaktywniają te niezwykłe instrumenty.
 


SPECJALNE KONCERTY "Wibracje Mandali Życia"
Odbywają się one na Festiwalach, Dniach Otwartych, spotkaniach większych grup itp.

Jest to autorska technika koncertowa Izabeli Paletko, w ramach której łączone są wibracje, jakości i energia: Gongów, Mis, Kryształów i Minerałów, Kolorów, Światła, Zapachu oraz Świętej Geometrii.
Wszystko to tworzy niezwykłą Mandalę Życia - strukturę/formę, która swoimi częstotliwościami wpływa na wiele poziomów ludzkiego pola energetycznego, uzupełniając niedobory, czy zaburzenia (w czakrach, aurze, wibracjach, polach informacji), harmonizując i pobudzając przepływ życiodajnej energii.
 

 

KONCERTY NA MISACH NEPALSKICH I GONGACH
Koncerty odbywają się na misach nepalskich (kutych ręcznie w Nepalu), misach antycznych (wykutych setki lat temu w rejonach Nepalu i Tybetu), miseczkach Zen/Reiki (odlewanych w Nepalu) oraz na dużych i małych gongach. Używane są również dzwonki Koshi i dzwony rurowe.
Koncert jest połączony z relaksacją i wizualizacją uzdrawiającą.

Koncertuje: Izabela E. Paletko

Terminy:
10 lutego 2019 (niedziela)
17 marca 2019 (niedziela)
22 kwietnia 2019 (Lany Poniedziałek)


godz. 18:30
(zakończenia spotkania ok.20:30)
Po koncercie możliwe jest dodatkowe, indywidualne uzdrawianie (kilka do kilkunastu minut).

Jeśli pragniesz spotkania z transformującym dźwiękiem mis i gongów dla swoich przyjaciół, rodziny, grupy znajomych - istnieje możliwość wykonania takiego koncertu specjalnie dla was, w ustalonym wspólnie terminie.
Minimalna ilość uczestników na koncercie "dedykowanym" danej grupie - 9 osób (lub 6 osób + osoby, które dołączą do koncertu spoza waszej grupy).

Miejsce koncertów: Maloka Staniątki
Staniątki 58, koło Niepołomic
(25 km od Krakowa; 12 km od Wieliczki)

Inwestycja*: 35 zł

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC - KONIECZNE SĄ REZERWACJE (wystarczy zgłoszenie mailowe lub sms-owe: harmonica.centrum@wp.pl; tel.796 871 888). W zgłoszeniu podaj swoje imię.

Zapisy i informacje:
tel. 577 658 888
e-mail:
maloka.kontakt@gmail.com
www.maloka.pl
 


 

* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten kilka dni PRZED terminem koncertu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED samym wydarzeniem).
 

 
 
Gongi – historia i właściwości

Według teorii historyków, gongi zaczęły być wytwarzane ponad
5 tys. lat temu na terenie Mezopotamii. Początkowo łączono
ze sobą 2 metale – cynę i miedź. Potem zaczęto używać również... meteorytów, które wniosły nowy metal - nikiel.
Dzięki niemu dźwięk gongu stał się głębszy, bardziej potężny.
Współcześni twórcy gongów doprowadzili ich produkcję
do perfekcji, wierząc, że doskonale wibrujący gong reprezentuje wyższą inteligencję i twórczą energię.

Starożytni mistycy stosowali głębokie brzmienie gongu
do przekazywania ludziom, uzdrawiającej na wszystkich poziomach, energii życiowej. Dzięki gongom odmładzano
i uzdrawiano ciało, usuwano lęk przed śmiercią i pogłębiano intuicję, wewnętrzne doznania.
Obecna nauka oraz współczesne metody leczenia coraz częściej doceniają i podziwiają moc dźwięku, wykorzystując go w różnych formach terapii.

Gongi są jedynym znanym instrumentem, który wytwarza tak silnie rezonujące dźwięki. Ich wibracja jest odbierana przez całe ciało, sięga głęboko, aż do poziomu komórek.
Dźwięk gongu to przetaczające się, powoli wybrzmiewające długie fale, nakładające się na siebie
i przechodzące płynnie jedna w drugą. Dzięki temu, koncerty gongów wydają się jednym wielkim polem dźwiękowym, są przepełnione niezwykłym rezonansem, pełną harmonią, istniejąc jakby poza czasem
i przestrzenią tego świata.
 
 

Misy dźwiękowe - metalowe

Pierwotnie – wywodzą się z obszaru Tybetu, gdzie były ściśle związane z rytuałami religii Bon oraz z medytacją buddyjską. Tradycja buddyjska łączy modlitwę oraz wewnętrzny rozwój
z dźwiękiem, dlatego też w czasie wszelkich praktyk wewnętrznych grano na misach.

Misy wykuwane są zazwyczaj ręcznie, ze stopu kilku metali
/5 - 12 rodzajów/, m .in. złota, srebra, miedzi. Często stop zawiera w sobie kawałki starych mis, dzięki czemu nowa zyskuje “duszę”. Dokładny proces produkcji, niezwykle pracochłonny, pozostaje jednak nadal tajemnicą.

Dźwięk mis jest niezwykle uniwersalny, harmonizuje on cały organizm. Reguluje energię we wszystkich czakrach /centach energetycznych/, usuwa blokady energetyczne w ciele. Podnosi poziom witalności, korzystnie działa na wszelkie połączenia nerwowe, rozluźnia mięśnie i całe ciało.

Wierzenia tybetańskie mówią o 26 miejscach w ciele człowieka szczególnie wrażliwych na dźwięk.
Jedne z nich odbierają energię uspokajającą, inne zaś energię pobudzającą.

ZOBACZ: indywidualne masaże Misami
 

 

Koncerty Gongów i Mis nie są przeznaczone dla osób, które:
 - posiadają rozrusznik serca
 - mają jakiekolwiek metalowe implanty w okolicy głowy lub kręgosłupa
 - chorują na epilepsję
 - dla kobiet w ciąży, zwłaszcza zagrożonej oraz wczesnej (do 3 miesiąca)

 - nie są one zalecane również dla dzieci poniżej 16 roku życia

W górę^