Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 
Warsztaty "Szamańskie Tradycje Ameryki"

Celem warsztatów jest przybliżenie i nauka korzystania z mądrości i kultury pierwotnych ludów Ziemi. Szamańskie tradycje  przypominają nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń korzystamy z wiedzy starożytnych ludów obu Ameryk, jednocześnie otrzymując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.

Dowiemy się na nich o znaczeniu zwierząt i pracy z czterema żywiołami. Usłyszymy o elementach szamańskich rytuałów,
ich wpływie na psychikę i zdrowie ciała. Poznamy dawne indiańskie legendy oraz tradycyjne indiańskie pieśni i ich
praktyczne zastosowanie. Prowadzący zagra na etnicznych instrumentach i przywoła szamański nastrój.

Elementem Warsztatów Szamańskich Tradycji Obu Ameryk są m.in.: "Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych",  "Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO", "WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne".
 
 
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych
Pieśni tradycji Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.
W trakcie warsztatów poznamy ich znaczenie i legendy z nimi związane. Pieśni te były i nadal są wykorzystywane podczas zgromadzeń, rytuałów i ceremonii.
Nauczycie się pieśni plemion Lakota, Irokezów, Azteków, Majów, Taino, Shipibo i innych. Warsztatom towarzyszyć będą pokazy zdjęć, nagrań i filmów przedstawiającyh śpiewających rdzennych Indian.

Wybrane edycje warsztatu skupiają się na CEREMONIALNYCH tradycjach obu Ameryk, śpiewanych w języku hiszpańskim oraz angielskim. Nauczane są nastrojowe utwory, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie. Są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk.
Nauczane pieśni są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie. Pojawią się również nowe pieśni w języku polskim, przywołujące siły przyrody.

Jeśli posiadasz swoje własne instrumenty (bębny, grzechotki, przeszkadzajki itp) - zabierz je ze sobą, aby uczestniczyć we wspólnym graniu (nie jest to jednak konieczne).
Zabierz ze sobą również coś do pisania, by zanotować teksty pieśni i ich tłumaczenia.

Wideo promujące warsztaty:
https://www.youtube.com/watch?v=kQOaGiEkiKk
https://www.youtube.com/watch?v=IA8R4bJS0Sw
 

Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO
Iximché i Kakao to święte rośliny Majów, wykorzystywane na wiele różnych sposobów.
Te dwie święte rośliny posiadają właściwości, które pozwalają się zrelaksować i nakarmić ciało wewnątrz i od zewnątrz. Są pełne wartości odżywczych, antyoksydantów i witamin. Dlatego też Drzewo Iximche (czyt. Iszimcze) może być na prawdę nazwane "Majańskim Drzewem Życia".
Majowie łączyli różne rośliny, aby stworzyć "Napój Bogów", którego efektem była wytrzymałość i optymalne zdrowie. Taki pokarm w majańskiej społeczności otrzymywali jedynie gracze (w piłkę) oraz członkowie klas elitarnych.

Kakao było używane podczas obrzędów ceremonialnych oraz w codziennym życiu. Ziarno kakaowca funkcjonowało również jako jednostka monetarna.
Majowie wiedzieli, że Kakao może nas nauczyć jak wejść głębiej w nasze serca i umysły oraz w
serce Matki Ziemi. Pomaga na nowo odkryć prawdziwą magię uzdrawiającej siły. Magię, którą
mamy w sobie! Zgodnie z tradycją jest to ziarno zasiane dawno, dawno temu i kultywowane przez naszą Prababkę Czasu Ixmucane
(czyt. Iszmukane),
w preklasycznej erze Majów.

Jedną z tradycyjnych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy kobietami i mężczyznami na Ziemi. 
Kakao otwiera również Serce, harmonizuje i poprawia samopoczucie.

Napój, który przyrządzimy składa się z 4 składników: kakao, miodu, orzechów i wody.
Podczas ceremonii za pomocą pieśni i inwokacji przywołuje się 20 wartości, Naguali, archetypów z majańskiej tradycji.

Przyłączcie się do nas w ten Święty Majański Czas, w którym obudzimy ducha Ziemi i podzielimy się starożytnymi receptami Majańskiej Prababci Ixmucane.
Ze względu na małą dostępność rośliny z Gwatemali ceremonie Kakao & Iximche odbywają się rzadko i są na prawdę wyjątkowe.


Prowadzący: Tomasz Czyba  (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne
Nana Marina przylatuje z Gwatemali, by przekazać starożytną wiedzę jej przodków, zawartą w rytuałach, inwokacjach, gestach i zrozumieniu niewidzialnych sił, mających wpływ na nasze życie. Głęboko w kulturze Majów zakorzeniony jest kontakt ze światem subtelnych energii, które przywołuje się podczas codziennego życia, aby pomagały nam zachować zdrowie, kontakt z Naturą i własną energią oraz wspierać w każdym momencie życia.

Podczas warsztatu Nana Marina poświęci czas przede wszystkim pracy nad lepszym zrozumieniem energetyki kobiecej. Nauczy uczestniczki praktycznych metod wsparcia swojego pola energii oraz komunikacji z korzystnymi siłami duchowymi. Przekaże ćwiczenia praktyczne i zaprezentuje nowe (dla świata Zachodu) spojrzenie na aspekt energii, które przyniesie korzyść dla zdrowia ciała, umysłu i ducha każdej kobiety.

Celem warsztatu jest pomoc w zrozumieniu i nauczeniu się jak kobieta może wzmocnić swoją energetykę i lepiej zrozumieć energię żeńską w sobie. Uczestniczki dowiedzą się również jak chronić i zabezpieczać swoje pole osobiste, a także utrzymywać emocjonalną równowagę.


W czasie warsztatu Nana Marina posłuży się takimi technikami tradycji majańskiej, jak:
- uzdrawiające masaże majańskie
- praca dywinacyjna z tytoniem
- zioła uzdrawiające
- komunikacja z ogniem
- ceremonia kakao
- specjalne ćwiczenia energetyczno-fizyczne

Zapraszamy gorąco! Jest to niezwykła okazja na spotkanie z majańską uzdrowicielką BEZPOŚREDNIO (Nana Marina będzie pierwszy raz w Polsce).

W piątek 8 września - odbywać się będę indywidualne konsultacje uzdrawiające (z możliwością dywinacji) z Naną Mariną.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc - konieczne wcześniejsze rezerwacje.


Prowadząca: Nana Marina Cruz, Gwatemala - majańska uzdrowicielka, szamanka, członkini Starszyzny Majów (Nana Marina), kultywująca starożytną majańska tradycję, przekazywaną w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nana Marina przekazuje wiedzę Majów światowi zachodniemu, przypominając o naszym głębokim powiązaniu ze starożytnym światem i Matką Ziemią - świadome wykorzystanie tych duchowych i energetycznych połączeń może mieć głęboki wpływ na nasze współczesne, codzienne życie.

 
 
TERMINY:

Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych:
Niepołomice - Staniątki, wkrótce...
sobota, godz. 10:00-18:00

Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
Niepołomice - Staniątki, 25 listopada 2017
sobota, godz. 15:30-20:30

WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne:
Niepołomice - Staniątki, 9 - 10 września 2017
sobota, godz. 10:00-19:00
niedziela, godz. 9:00-17:00
W piątek, 8 września - KONSULTACJE INDYWIDUALNE!


W trakcie spotkań przewidziane są przerwy na napoje i lekkie posiłki lub przekąski. Na Warsztacie Pieśni oraz Warsztacie DLA KOBIET będzie również przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę warsztatu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).
W dniu warsztatów/ceremonii (a najlepiej również dzień przed i po) zaleca się zachowanie czystości energetycznej - unikamy alkoholu, kawy, środków odurzających, papierosów i mięsa, a także stresu.


 
Miejsce:
Niepołomice - Staniątki 58 - "MALOKA Staniątki"
Czas dojazdu samochodem z Krakowa - 25-30 minut. Do Staniątek dojeżdżają busy i autobusy podmiejskie oraz pociąg.
W Staniątkach istnieje możliwość noclegu na miejscu: 35 zł/nocleg bez wyżywienia (na miejscu dostępny aneks kuchenny).


Inwestycja:
Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich: 165 zł
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
180
WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne: 530 zł


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (pracujemy w kameralnych grupach)!

Kontakt i rezerwacja miejsc:
e-mail: harmonica.centrum@wp.pl
tel. 796 871 888

Rezerwacja na warsztaty nastąpi tylko po wpłacie zadatku.
UWAGA! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zadatek jest bezzwrotny.
Zwrot zadatku nastąpi tylko wówczas, gdy spotkanie zostanie odwołane z winy organizatora (ze względów technicznych, bądź z powodu za małej ilości rezerwacji) - wpłacona kwota zadatku zostanie wówczas zwrócona w całości.


Wysokość zadatku:
- Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich - 65,00 zł
- Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO -
65,00 zł
- WARSZTATY DLA KOBIET-Majańskie Techniki Energetyczne - 100,00 zł


Nr konta podany zostanie po przesłaniu zgłoszenia mailem: harmonica.centrum@wp.pl
Prześlij e-mail ze swoimi danymi (imię i nazwisko) i numerem telefonu kontaktowego.
 


* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (i nie później niż 7 dni PRZED terminem kursu, aby była możliwość wystawienia faktury płatnej przelewem PRZED warsztatem).

W górę^