Strona główna - Oferta Centrum - Warsztaty/wyjazdy - Kim jesteśmy - Kontakt - Mapa Strony

"Zobacz - w małym żołędziu drzemie potężny dąb, z niepozornego jajka wykluwa się piękny ptak. Pamiętaj, że w najwznioślejszej wizji twojej duszy zawsze rodzi się Anioł... Marzenia są nasionami rzeczywistości, więc rozsiewaj je świadomie i mądrze"
 

Iza Paletko
(Maloka Staniątki)

Witam Cię :)

Od wielu już lat staram się być coraz bardziej świadomą istotą. Odkrywam, doświadczam, wybieram.
Poznałam wiele ciekawych tematów, a w kilku z nich wyspecjalizowałam się :)
Wierzę, że wszyscy jesteśmy sobie równi, każdy z nas ma miliony talentów i umiejętności; jedyne
co nam pozostaje, to uwierzyć w siebie!

Swoje doskonalenie zaczęłam od... sztuk walki!
Początek:
1987-Judo, 1990-Tae Kwon Do, 1991-Kung Fu (styl Białego żurawia i Długiej Pięści), 1992-Tai Chi, 1994-uprawnienia instruktora rekreacji ze specjalizacją Kung Fu. Kolejne lata - Wing Chun i Yiquan.

W 2009 r. rozpoczęłam naukę tradycyjnego, oryginalnego systemu Tai Chi Chuan rodziny Yang, Snake Style. Do roku 2011 prowadziłam małopolski oddział szkoły Yang Tse, której założycielem jest James Blaise - Francja.

Trening sztuk walki uczy wewnętrznej dyscypliny, precyzji i koncentracji. Niezwykle hartuje siłę woli i pokazuje jak być konsekwentnym!
Dlatego też rozwijając się na innych poziomach nigdy nie zeszłam
ze ścieżki sztuki walki.

A oto najbardziej konsekwentna decyzja mojego życia: od 1992 roku nie jem mięsa! :)

Moje drogi rozwoju:
Joga (Sivananda i Iyengara), masaż (masaż chiński
i akupresura, masaż klasyczny z elementami masażu chińskiego i rehabilitacji, terapia manualna stawów obwodowych i kręgosłupa, masaż taoistyczny i podstawy diagnozy wg medycyny chińskiej), Warsztaty Relaksacji, radiestezja (I i II stopień).

Z zamiłowania zajmuję się bioenergetyką organizmu, obrazem ciała wykraczającym poza strukturę fizyczną. Radiestezja niezwykle uwrażliwia na bodźce pozazmysłowe i daje świadomość ogromnego wpływu pewnych energii na nasze życie codzienne. Tai Chi i Chi Kung z kolei, uczą jak pracować z energią na poziomie własnego ciała. Dzięki tym doświadczeniom temat energetyki świata i człowieka stał się jedną z moich pasji!
Jako kontynuacja tematu energii i jej wpływu na życie i rozwój człowieka pojawiło się Feng Shui,
a także praca z energią kamieni i minerałów /leczenie, wzmacnianie, rozwój/, Bioenergetyka wg Lowena, Technika Bowena i inne.

Ścieżki następne:
Feng Shui (I, II, III stopień, Wędrująca Gwiazda - Studium Bez Granic, Jacek Kryg, Warszawa) Reiki, czyli uzdrawianie Energią Uniwersalną (stopień I, II i III-do praktyki własnej), Terapia Metamorficzna, Masażu i Terapii Misami  (ukończyłam I-IV stopień
Kursu Uzdrawiania Dźwiękiem Mis Himalajskich u Łukasza Mazurka). Terapia Gongami oraz koncerty (kurs "Masaż Dźwiękiem i Uzdrawianie Gongami"); wiedza i techniki rdzennych kultur obu Ameryk (techniki uzdrawiające, szamańskie, rozwojowe); esencje i ekstrakty roślinne.
Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów (odbyłam szkolenia u Shuni Giron z Gwatemali oraz Tomasza Czyby, odbywam również podróże do Ameryki Centralnej i Południowej, aby szkolić się w tej dziedzinie).

Inne dziedziny i szkolenia:
Roczny kurs Metody Feldenkraisa, czyli pogłębianie świadomości swojego ciała, Pilates I stopnia oraz kursy "Zdrowy Kręgosłup", "Reha Ball" oraz "Pilates dla kobiet w ciąży" .
Tanatoterapia - proces uzdrawiania wykorzystujący nauki dotyczące umierania i świadomość istnienia człowieka na wielu płaszczyznach
.
Od roku 2012 szkolę się w Technice Bowena - oryginalnej formie terapii ciała. Obecnie ukończyłam Moduły I-VI w Australijskiej Akademii Terapii Bowena (kurs w Polsce): http://bowentechnique.pl

W 2015 roku ukończyła 8-dniowy zaawansowany kurs terapii Łagodna Bio-Energetyka, prowadzony przez Richarda Overly, bezpośredniego ucznia twórczyni metody, Evy Reich. Metoda ta pozwala odzyskać siły witalne, rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne i blokady, przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe oraz zaburzenia rozwoju nawet z najwcześniejszych okresów życia. Jest wspaniałym sposobem na terapię dla dzieci i dorosłych pomagając w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami i innymi chorobami).
Czym jest Łagodna Bioenergetyka? Jest to wiele technik terapeutycznych - od rozmowy, ustalenia mechanizmów mających negatywny wpływ na życia, poprzez delikatny Masaż Motyla, Balans energetycznym, aż po odtworzenie bodźców i zapisów z okresu prenatalnego).
Łagodna Bioenergetyka to niezwykle głęboka, a zarazem skuteczna metoda pracy z energią, umysłem, emocjami, historią życia. Może przynieść głębokie przeobrażenia na każdym z tych poziomów - wymaga jednak gotowości na pełną otwartość i woli do spenetrowania trudnych obszarów własnej podświadomości. Terapeuta jest tu osoba wspierającą i towarzyszącą w tym procesie.

W 2016 roku ukończyła kurs "Access The BARS", a następnie w 2017 roku dokonała jego korekty i "odkodowania" na szkoleniu u Katarzyny Metza "Punkty Źródłowej Świadomości (Dotyk Światła)". Technika Katarzyny Metza ma swoje źródło w przekazach anielskich i koryguje błędy w przekazie Access The BARS, czyszcząc tę technikę i przywracając jej pierwotne pochodzenie (Wysokie Wibracje i czyste połączenie ze Źródłem).Jedną z moich pasji jest odkrywanie, badanie i przystosowanie dla ludzi Zachodu, przekazów starych rdzennych kultur (słowiańskiej, majańskiej, tradycji obu Ameryk, hawajskiej itp). Dlatego też poszukując pradawnej wiedzy podróżuję po świecie, odwiedzając starszyzny plemienne, szamanów i uzdrowicieli oraz ucząc się wielu starych technik, kultury i odmiennego rozumienia rzeczywistości. Nauczycieli znajduję również w naszej kulturze - są to ludzi, którzy podobnie jak ja, szkolą się u swoich nauczycieli starych tradycji.
Jednym z elementów moich poszukiwań jest ukończenie "Kursu Podstawowego Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet MOC BEREGINI (STRAŻNICZKI)" u Katarzyny Majak, a także seminarium "Przywrócenie pierwotnego naturalnego zdrowia opartego na starej słowiańskiej wiedzy wedyjskiej" na Ukrainie, zgodnie z tradycją starosłowiańskich Wed. Bardzo dużą wiedzę otrzymałam też od Luboswiety, na III stopniach Praktyk Rodowych, wywodzących się z bardzo starej tradycji naszych słowiańskich praprzodków.


Od wielu lat interesuję się medycyną i Dietetyką Chińską, a kuchnia Pięciu Przemian towarzyszy mi
od 2006 roku. Ukończyłam 3-letni kurs Dietetyki Leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie wykłady prowadziła mistrzyni tego tematu - Ina Diolosa z francuskiego Instytutu Avicenny, a także szkolenia: "DIAGNOZA Z JĘZYKA I TWARZY WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ - Seminarium dla zaawansowanych", "Podstawy Medycyny Chińskiej i fizjologia narządów Zang Fu", "Skrócona diagnostyka w akupunkturze"
, "Diagnoza z pulsu", "RÓŻNICOWANIE WZORCÓW PATOLOGII W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ", "PRZYCZYNY CHORÓB WG MEDYCYNY CHIŃSKIEJ", "DIAGNOZA Z JĘZYKA", "GOTOWE CHIŃSKIE RECEPTURY ZIOŁOWE".

Prowadzę
KURSY Dietetyki Chińskiej i Kuchni Pięciu Przemian. W latach 2009-2011 roku byłam sekretarzem zarządu Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej PTTMC, a w latach 2009-2013 byłam członkiem-założycielem PTTMC (www.pttmc.org).

Inne kursy i warsztaty, które prowadzę:
"
Warsztaty Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu ", "Warsztaty "Energia Orgonu", KURS Chi Kung "Zdrowie w ośmiu ruchach", Warsztaty "Energia Życia. Naturalne sposoby pozyskiwania energii witalnej"

Wiele lat praktyki ciała w połączeniu z rozwojem umysłu i ducha pozwoliło mi stworzyć
bazę do nauczania ludzi o metodach wzrostu witalności, odzyskiwania wewnętrznej siły
i wzmacniania organizmu oraz ducha.
Ponieważ pasjonuje mnie wiedza Wschodu i rdzennych kultur obu Ameryk - ciągle rozwijam się w tym kierunku.
Wszystkie metody, w których się szkoliłam i które poznaję nadal, stały się podstawą mojej pracy z ludźmi, stanowiąc kompletny system diagnostyczno-uzdrawiający. Opiera się on głównie na filozofii i medycynie Wschodu i obu Ameryk, w połączeniu z innymi, współczesnymi oraz starożytnymi metodami rozwoju osobowości oraz uzdrawiania ciała i umysłu.
Pracuje indywidualnie i grupowo, zajmując się wielozakresowym wzrostem i rozwojem ludzi, ich przebudzaniem, oczyszczaniem, aktywowaniem naturalnych darów i poszerzaniem świadomości.

Jestem pomysłodawcą i współzałożycielką Akademii Wiedzy Alternatywnej IDAO. Prowadzę w niej wykłady i kursy: www.wiedza-idao.pl.

Strona, na której jesteś gościem, prezentuje różne metody pracy nad sobą, rozwoju i poszerzania swojej świadomości. Nasze ciało jest bardzo skutecznym narzędziem do przemiany świadomości, wzrostu i osiągania wewnętrznej mocy. Już samo skupienie się na prawdziwych potrzebach własnego organizmu kieruje nasz umysł ze świata zewnętrznego do nieograniczonej przestrzeni wewnątrz nas.

Wykorzystaj to cudowne narzędzie, poszerzaj swoją świadomość i połącz się ze swoim wewnętrznym światem, a jakość twojego życia osiągnie wyższy pułap... :)
 
Izabela E. Paletko, Szkoła YIN-YANG - prezentacja sylwetki
 

Izabela E. Paletko
Kontakt